WHO/UNICEF doporučují výlučné kojení po dobu 6 měsíců a v kojení pokračovat s postupně zaváděným příkrmem do 2 roků věku dítěte i déle.

V tomto smyslu podporuji kojení nejen u dětí do 1 roku, ale i starších dětí až do jejich samoodstavu. U kojených dětí může docházet k různým potížím, které je vždy dobré vnímat v komplexu. Umělá výživa není vhodným prvním řešením problémů s prospíváním děťátka a vždy je dobré situaci nechat překontrolovat laktační poradkyní.
Maminky také často slyší názor, že malým nejedlíkům pomůže omezení kojení, ač zkušenosti nás přesvědčují spíše o opaku. Stojí za to vyhledat pomoc, ať už Vaše kojené děťátko neprospívá, nebo naopak atakuje horní hranici percentilového grafu, tedy je spíše v oblasti nadváhy,
Většinou je vhodné vyloučit problémy s kojením samotným a najít si zkušenou laktační poradkyni, např. ze seznamu Mamila.
U neprospívajících dětí nad 4 až 6 měsíců ale může velmi pomoci, když se společně se zlepšením kojení také navýší energetický příjem miminka pomocí jídla. I s tímto Vám mohu pomoci.

Rezervace termínu online.